Bilal KARTAL kimdir?

Bilal KARTAL Kimdir?

İçimizden Birisi Bilal KARTAL

Bilal Kartal 1971 yılında İzmir ilinin Karşıyaka ilçesinde dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Sayın Kartal Denizli İlinin Çivril İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Evli Ömer, Zeynep ve Su Naz isimlerinde üç çocuk babası olan Sayın Kartal yaklaşık 23 yıldır Özel Dedektif ve araştırma mesleği ile uğraşmaktadır. İçimizden biri olan Bilal Kartal kendisini Özel Dedektiflik mesleğine adamış mesleğe başladığı ilk günlerden günümüze uzanan yolculuğunda adını dünya özel dedektiflik sektörüne altın harflerle yazdırmıştır. Almış olduğu her işi kazanmak için değil başarmak için yaptığını söyleyen Kartal bundan dolayı bütün işlerini başararak müşterilerinin çok özel sorunlarını en iyi şekilde çözümlemelerine büyük katkı sağlamıştır. Sayın Kartal’ın üstün zekâsı olaylara yaklaşımı ve kendisine has çalışma tarzı ile hiçbir meslektaşı boy ölçüşemediği gibi devamlı kendisini taklit ederek piyasada tutunmaya çalıştıklarını ancak bunda çok başarılı olamadıklarını söylemektedir. Bizde kendisinin bu söylemini özel dedektiflik sektöründe yapmış olduğumuz araştırmalarla doğruladık. Sayın Kartal’ın çok zeki akıllı işler yapan pratik zekaya sahip bir o kadarda çalışkan bir insan olduğunu doğudan batıya birçok özel dedektiflerle yaptığımız söyleşiler sayesinde öğrendik.

Sayın Kartal kendisine özgü üslubu, olaylara farklı bakış açısı ve çeşitli çalışma sistemleri geliştirerek çözüm odaklı hizmet anlayışı ile adeta insanların yaşamlarındaki sorunların çözümlenmesini dizayn etmektedir. Bilal Kartal’ın her olayın çözümünde farklı çalışma konseptleri oluşturarak olayları en kısada sürede sonuca ulaştırması kendisinin yerli Sherlock Holmes olarak anılmasına neden olmuştur. Kendisi zor durumda olan insanlara yardım etmenin büyük bir erdemlik olduğuna inanarak bu bakış açısı ile devamlı çalışarak insanların önlerine çıkan çok büyük sorunlarını çözümlemelerinde katkıda bulunmaktadır.

Bilal kartal bireysel, kurumsal ve hukuki olarak almış olduğu işlerin çalışma sistemini hizmetin verilmesine başlanma ve bitiş anına kadar her işe ayrı, özel olarak kendisi ilgilenerek ve tasarladığı çalışma sistemini uygulayarak başarıyı elde ettiğini dile getiriyor. Bilal Kartal’ı tanıyan bütün insanların yediden yetmişe kendisinin Dünya özel dedektiflik sektörünün duayeni olduğunu ve kendisini canı gönülden takdir ettiklerini ifade ediyor. Bilal Kartal güzel İzmir’in en renkli simalarından birisi olarak yaklaşık 23 yıldır aralıksız olarak icra ettiği özel dedektiflik mesleği ile insanların gönlünde taht kurmaya ve insanlara yardımcı olmaya devam etmektedir. Kendisinden hizmet alan müşterilerinin bir kısmıyla yapmış olduğumuz söyleşilerde Bilal Kartal’ın insanların değerlerini koruyan bir sihirbaz olarak tanımlamaktadırlar. 

İNSAN İLİŞKİLERİ

Bilal Kartal çevresine devamlı parayı seven insanları sevmez insanları sevende para sevmez diyormuş. Bilal Kartal bir insanın yaşamı boyunca önce saygı, sonra sevgi, hoşgörü ve güven erdemlerinden ödün vermeden yaşaması gerektiğini belirtiyor. Doğanın gereği tüm insanlar birlikte yaşamak zorunda olduğunu kaydeden Kartal birlikte yaşamanın da kendine özgü belirli kural ve kaideleri olduğunu ve insanların belirlenen kural ve kaidelere uymaları gerektiğini dile getiriyor. Dinimiz İslam hoşgörü, iyilik ve güzellik dinidir. Dinimizin bize emrettiği gibi yaşamak gerekir diyen Kartal iyimser davranmak, dürüst olmak, dürüst karakterli kişiliğe sahip olmak insanların sağlığı huzuru ve iyiliği için çaba göstermek gerektiğini söylüyor.

Yaşamımız boyunca insanları rahatsız edici davranışlardan sakınmak, insanlara verdiğimiz tüm sözleri tutmak, isteyerek veya istemeyerek bir hata yaptığımızda hatamızı düzeltmek, bir insana zarar verdiğimizde verdiğimiz zararı karşılamak gerektiğinde insanlardan hiç çekinmeden özür dilemesini bilmek gerektiğini kaydediyor. Sayın Kartal hediyeleşmenin insan hayatında yerinin büyük olduğunu verilen hediyelerin dostluğu artırdığını söylüyor. Sayın Kartal küresel ekonomik krizler nedeni ile zenginlerin her geçen gün daha zengin fakirlerin ise gün geçtikçe fakirleştiğinin altınını çiziyor ve bu durumun açlığı tetiklediğini ülkemizde aç insanlar varken kendisinin oldukça etkilendiğini bu neden çevresindeki aç insanları doyurmak ve onlara yardımcı olmanın kendisini ruhani yönden rahatlattığını belirtiyor.  Sayın Kartal muhtaç durumda olan dul, yetim ve ekonomik gücü olmayan fakir insanlara maddi yardım yapılmasını kendisinin elinden geldiğince bu tür insanlara maddi ve manevi konularda yardımcı olmaya çalıştığını yapılan bu yardımların insanlık görevimiz olduğunu belirtiyor. Sayın Kartal insanların doğaya yeşile saygılı olması, yeşili koruması ve hayvanları sevmelerini onları koruyup kollamanın çok önemli olduğunu belirterek, hayvanların ihtiyaçlarını karşılamamız gerektiğini sözlerine ekleyen Bilal Kartal yukarıda belirttiği onurlu ve erdemli davranışları tüm insanların uygulaması halinde dünyanın sağlıklı, huzurlu ve mutlu yaşanılır bir mekân olacağını belirtiyor. 

HAYAT FELSEFESİ

Bilal Kartal’a göre mükemmellik doğuştan gelmemektedir. İnsanların olağanüstü işler yaparak mükemmel olamayacağını sıradan işleri olağanüstü iyi ve kaliteli yaparak mükemmelliği elde edileceğine inandığını söylüyor. 

EĞİTİMİ VE KARİYERİ

Bilal Kartal ilk orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra International Humanitarian University’de Uluslararası hukuk fakültesinden mezun oldu. Kendisi okumanın yaşı olmadığını dile getirerek eğitim kariyerine Bosna Hersek te bulunan Uluslararası Travnik Üniversitesi’de Hukuk Fakültesi okuyarak devam ettiğini ve bu fakülteden de yakın zamanda mezun olacağını söylüyor. Ancak kendisi çok küçük yaşta babasını kaybettiği için kendisi iş hayatına çok küçük yaşta başladığını ve hayatın içinde kendisinin en iyi eğitimi aldığını söylemeden geçemiyor. Kendisini uzun yıllar kitap okumaya adadığını ve hayatı boyunca eline geçen her türlü kitabı, dergiyi, mecmuayı vb. yayınları bıkmadan usanmadan okuyarak kendisini her konuda yetiştirdiğini dile getiren Sayın Kartal her fırsatta okumanın yaşı olmadığını beyan ediyor. Sayın KARTAL 2016 yılında Bosna Hersek Ülkesinin Travnik şehrinde bulunan ULUSLARARASI TRAVNİK ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİNDE Hukuk eğitimine başlamış olup kendisi halen bu iniversitede hukuk fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sayın Kartal  yurt içinde ve yurt dışında çeşitli üniversitelerde misafir öğretim görevlisi olarak medeni hukuk, Özel Dedektiflik, Krminoloji ve Ceza Yargılaması derslerine katılarak gençlerimizin eğitimine katkı sağlamaktadır. 

İSTİHBARAT GÖREVLERİ

Sayın Kartal askerlik görevini tamamladıktan sonra Jandarma teşkilatında sözleşmeli olarak 1990’lı yıllarda terörün en yoğun olduğu dönemlerde teşkilatının istihbarat birimlerinde yurt içinde ve yurt dışında çeşitli hassas istihbarat görevlerinde bulunduğunu söylüyor. Kendisi daha sonra jandarma teşkilatından ayrılarak Türkiye’nin ilk özel dedektiflik firması olan İzmir Dedektiflik A.Ş. yi kurmayı planladığını belirtiyor.

ÖZEL DEDEKTİFLİĞE BAŞLAMA

Bilal Kartal yapmış olduğu araştırmalar neticesinde gelişmiş dünya ülkelerinde özel dedektiflik mesleğinin çok yaygın olduğunu görmüş. Giderek çoğalan dünya nüfusu insan ilişkilerinde sorunların çoğalması ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların çok ciddi sorunlar yaşayarak yaşamış oldukları sorunları özel dedektiflik firmalarından hizmet alarak çözümlediklerini gözlemleyen Bilal Kartal özel dedektiflik yapmaya karar verdiğinde ülkemizde bu hizmeti veren hiçbir kişi ve kurumun olmadığını tespit etmiş. Daha sonra özel dedektifliğin uygulandığı ülkelerin bazılarından özel dedektiflik mesleğinin kanunlarını getirterek Türkçe tercüme ettirmiş. Elindeki özel dedektiflik kanunlarının tercümelerinden faydalanarak 1995 yılının haziran ayında İzmir Dedektiflik hizmetleri A.Ş yi kurmuş. İzmir Dedektiflik A.Ş. nin kurulduğu ilk yıllardan itibaren hızla büyüyerek dünyanın gelmiş geçmiş en büyük özel dedektiflik ve araştırma firması haline getirerek dünya özel dedektiflik sektörünün lideri haline geldiğini ve bu sektöre yön verdiğini sözlerine ekliyor. Bilal Kartal İzmir Dedektiflik A.Ş.ni kurduğunda yazılı ve görsel basının özel dedektiflik mesleğine ve Türkiye’nin ilk ve tek Özel dedektifi olan kendisine büyük ilgi duyduğu ve özel dedektiflik mesleği ile ilgili sık sık haberler yapılması özel dedektiflik mesleğinin çok kısa sürede insanlar tarafından öğrenilmesini sağladığını aktarıyor. Bilal Kartal bugün dünyanın en büyük kurumsal özel dedektiflik firması olan İzmir Dedektiflik A.Ş. nin hala Genel Müdürlüğünü ve yöneticilik görevini sürdürmektedir. Sayın Kartal bu görevlerinin yanı sıra teknolojik araştırmalar ve yeni icatlar yapan İzmir Teknoloji Ar Ge A.Ş. e İzmir Adli Delilleri İnceleme Merkezi A.Ş. ünvanlı şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevlerini icra ettiğini dile getiriyor.  

SPOR

Bilal kartal sporu çok sevdiğini, sporu hayatının içinde amaç haline getirdiğini söylüyor. Kendisi uzun yıllar uzak doğu sporlarının yakın dövüş teknikleri ile ilgilenmiştir. Bilal kartal iyi derecede boks, tekvando ve kungfu sanatlarını bilmektedir. Kendisi yurt içinde ve Yurt dışında çeşitli boks müsabakalarına katılarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. Bilal Kartal katıldığı spor organizasyonlarının birçoğunda şampiyonluk dereceleri elde ederek yüzlerce madalya, plaket ve başarı belgesi kazanmıştır. Bilal KARTAL Türkiye boks federasyonuna bağlı boks antrenörü olarak binlerce genci eğiterek Türk spor camiasına eğitmen olarak hizmete bulunmuştur. Kendisi günde en az 3 saatini spora ayırarak fitness ve kardio ağırlıklı spor yapmaktadır. İyi bir yüzücü olan Kartal fırsat buldukça yüzmeyi tüplü ve tüpsüz dalmayı çok seviyor. Silahlara karşı merakı olan Kartal iyi bir avcı olup av sporlarını da başarı ile yapmaktadır. Kendisi yürüyüşü çok sevdiğini her fırsatta yürüyüşe çıktığını yurt dışı seyahatlerinde ulaşımının büyük bir kısmını yürüyerek sağladığını belirtmektedir. 

YAZILI ESERLERİ

Bilal Kartal çeşitli gazete ve dergilerde ufak çaplı köşe yazarlığı yaptıktan sonra sevgi çiçek bahçelerinde yetişmez, sporun gerçekleri, parmak izi, aldatma bilgileri ve Türkiye’de özel dedektiflik isimlerinde beş adet kitap yazdığını yazdığı kitaplardan üç adedinin baskıya girerek ücretsiz olarak dağıtıldığını diğer iki adet kitabının ise emekliliğinde basılarak dağıtılacağını belirtiyor. 

TEKNOLOJİ

Bilal Kartal teknolojiye hayran bir insan olarak kendisi de insan hayatını ve iş yükünü kolaylaştıran çeşitli elektronik cihazlar tasarlayarak insanlığın kullanımına sunmuştur. İnsanlar her geçen gün yaşamsal ve mesleki gereklilikten dolayı teknolojik cihazların kullanımını her geçen gün artırmış ve adeta teknoloji olmadan nefes alamaz hale geldiğini söylüyor. Böyle yaşamsal bir gerekliliği de kendisinin yakından takip ettiğini sık sık teknolojik ürünler satan alış veriş mağazalarını dolaştığını belirli periyodlar ile yurtdışı seyahatleri gerçekleştirerek dünyadan her geçen gün değişen ve gelişen teknolojiyi yakından takip ettiğini sözlerine ekliyor. Kendisi her türlü teknolojik cihaza ilgi duyduğunu ancak mesleki çalışmalarından dolayı daha çok kamera, gizli kamera, böcek, böcek tespit cihazı, jammer, GPS tracer, ses ve görüntü transfer cihazları, cep telefonu,  bilgisayar, tablet, televizyon ve benzeri elektronik cihazlara karşı aşırı ilgili olduğunu dile getiriyor. Kartal birçok teknolojik cihazı mesleki çalışmalarında kullandığını diğer yaşamı çok kolaylaştıran çeşitli cihazlar hayatında yeri olduğunu belirtiyor. 

İCATLARI

Bilal Kartal’ın icatları dünya gündeminde de göz önündedir. Bilal Kartal uzun yıllardır çeşitli projeler geliştirerek bu projelerinde dünyada ilk ve tek olarak nitelendirilen icat işleriyle yakından ilgilenmiştir. Mesleği ile ilgili arkayı gösteren gözlük, sayısız mini gizli kamera, çeşitli jammerler, böcek tespit cihazları, dijital ses ve görüntü transfer sistemleri, parmak izi tespit makinası, araç içi dinleme ve izleme cihazları ile araç takip sistemlerinde kullanılan mini tracerlar geliştirerek çeşitli icatlar yapmıştır. Bilal Kartal’ın yapmış olduğu icatların bir kısmı teknoloji dünyasında hayretle karşılanmakta ve kendisinin yaptığı icatları konunun uzmanlarınca yakından takip edildiğini kendisinin yapmış olduğu icatlarının birçoğu dünyanın çeşitli ülkelerinde faaliyet gösteren dev şirketlerin yöneticileri tarafından proje ortaklığı teklifleri geldiğini aktarmaktadır. 

OTOMOBİL MERAKI

Bilal kartal genelde Amerikan otomobillerine meraklı olduğunu kendisini tanıyanlar çok iyi bildiğini dile getiriyor. O güçlü motora sahip kaslı şasesi olan sportif, karizma ama zarif duruş sergileyen otomobilleri daha çok seviyor. Kendisi çok uzun yıllar, Chrysler, Dodge ve ve GMC markalarının birçok modelini kullanmış. Ancak Chrysler in bir modeli olan dört kapılı M 300 modeline hayran kaldığı için 2004 yılında almış olduğu 2004 model Chrysler marka M 300 model otomobilini hala kullanarak eski günlerini yâd etmektedir. Kendisinin en uzun soluklu kullandığı otomobilinin haricinde Volvo XC 60 Jeep Mercedes C 200 modellerinde 2 aracı daha olduğunu belirtiyor.

Bilal kartal güçlü otomobil kullanma isteğini bu tür otomobillerin keskin virajlı tehlikeli ve zorlu yollarda hız yaparken kabiliyetlerinden hiçbir şey kaybetmemelerini aktarıyor. Bilal Kartal ralli sporuna da ilgili bir kişi olarak geçmişte çeşitli müsabakalara katılarak başarılı dereceler elde etmiştir. Kendisi satın aldığı bütün otomobil ve araçlarını kesinlikle modifiye ettirmektedir. Araçlarının bakımına son derece önem veren Kartal bir otomobilin bakımı kişinin hayata olan bağlılığını gösterir demektedir. Otomobillerle uğraşmak zevkli kendisine son derece keyif yaşattığını da söylemeden geçemiyor. 

YEMEK ALIŞKANLIĞI

Bilal kartal insanların yaşamak için yemeye içmeye ihtiyaçları olduğunu söylüyor. Yemek yemenin ve dengeli beslenmenin kendisi için büyük zevk olduğunu söyleyen Kartal bazen kaliteli iyi yemek yiyebilmek için saatlerce yol gittiğini kendisi yemek yemek için yaşamadığını ancak yaşamak için yemek yediğini söylüyor. Kendisinin yemek seçme bazı belirgin yemekleri yememe gibi huylarının olmadığını önüne servis edilen her türlü yemeği afiyetle yediğini aktarıyor. Ancak doğru yerde, doğru tercih edilen lezzetli yemekleri yemenin çok önemli olduğunu kaydeden Kartal örneğin balığıyla meşhur bir bölgede balık yemeyi kebabıyla meşhur bir yerde ise kebap yemeyi tercih ettiğini belirtiyor. Bilal Kartal kaliteli restoranlar da yenilen yemeğin kaliteli ve lezzetli olacağı inancında değil kendisi bazen kıyıda köşede ücra yerlerde yediği lezzetli yemekleri çok lüks isim yapmış restoranlarda yiyemediğini aktarıyor. Bu nedenle yemeklerini genelde markalı restoranlarda değil lezzetli yemek bulabileceği mekânlarda yemeyi tercih ediyor.

Kendisi başta Türk, mutfağını çok sevdiğini ikinci olarak Çin yemeklerini ve Çin yemek kültürünü çok sevdiğini bu iki ülke yemeklerinin favorisi olduğunu ancak seyahatleri esnasında İtalyan, Fransız ve Uzak doğunun gizemli yemeklerini de tattığını dile getiriyor. Yurtdışı seyahatlerinin genelinde gittiği ülkenin kültürel ve etnik yemeklerini de tatmayı ihmal etmediğini söyleyen Kartal kendisinin yemek yaparak eşine yardımcı olduğunu ancak yaptığı yemeklerin klasik Türk yemeklerinin yanı sıra içinde egzotik tatlar barındıran dünya mutfaklarından karma yemekler yaptığını ve yaptığı bu yemeklerin çok beğenilmese de yenildiğini söylüyor. 

SOSYAL MEDYA

Bilal kartal teknolojinin hızla değiştiğini ve geliştiğini insanların yaşanan gelişmelere yetişemediğini söylüyor. Kartal teknolojinin hızla gelişmesi insanların aralarındaki iletişim teknolojisini de olumlu yönde etkileyerek kısa sürede sayısız Sosyal paylaşım ve sosyal iletişim sistemleri geliştirildi akıllı telefonlar oldukça ufalarak elimizden düşmez hale geldiğini aktarıyor. Sayın Kartal kendisinin sosyal medya kolik olmadığını facebook paylaşım web sitesinde Bilal Kartal kullanıcı ismi ile kullanıcı olduğunu whatsapp uygulaması ile müşterileri ile anlık veri transferi yaptığını yurtdışına çıktığında ise wechat isimli uygulamayı kullanarak ailesi ve çalışanları ile görüntülü haberleşme gerçekleştirdiğini bunların haricinde gerekmedikçe başka hiçbir uygulama kullanmadığını sözlerine ekliyor. 

TATİL

Bilal kartal gezip dolaşıp yeni yerler görerek eğlenmeyi sevdiğini söylüyor. Kendisinin yaptığı özel dedektiflik mesleğinin devamlı dışarıda icra edilmesi de kendisinin sık sık seyahat ederek yeni yerler görme ve gördüğü yerlerin kültürü hakkında değerli bilgiler edindiğini dile getiriyor. Sayın Kartal her insanın tatil yapmaya ihtiyacı olduğunu ancak kendisinin sık sık tatil yapmadığını ve tatil anlayışının diğer insanlardan çok farklı olduğunu belirtiyor. Bazı insanlar için evde yan gelip yatmak tatil olarak değerlendirilirken bazı insanların dünyanın etrafını birkaç kez dolaştıklarında tatil yaptıklarını düşündüklerini kendisinin ise özel dedektiflik mesleğini icra ederken yaptığı çalışmaların oldukça dinlendirdiğini kafasını rahatlattığını ve eğlendiğini bu nedenle kendisi çalışırken aynı zamanda da tatil yaptığını söylüyor. Kendisinin tatil kültürünün hiç olmadığını düşünen Sayın Kartal kısa süreliğine de olsa gittiği tatillerde cep telefonunu tablet bilgisayarını ve note book bilgisayarını yanından asla ayırmadığını belirtiyor. Kendisi Dünyanın neresinde olursa olsun eşiyle ve çocuklarıyla sık sık görüştüğünü tatilde dahi olsa yardımcı asistanı ve firma müdürleri ile devamlı iletişim kurarak işlerini takip ettiğini söylüyor. Kendisi işlerinden fırsat buldukça sık sık yurt dışına çıkmayı sevdiğini kendisine göre tatilin ruhun dinlenmesi olduğunu tatilin nerede ve nasıl olduğu hiçbir öneminin bulunmadığını sözlerine ekliyor. 

MODA

Bilal Kartal kıyafetleri konusunda hiç seçici olmadığını, modayı takip etmediğini kıyafetlerini genelde eşi Rana Hanım’ın beğendiğini kendisinin başka insanlar gibi tüm gün yorulmadan sıkılmadan onlarca mağaza gezip alışveriş yapmadığını söylüyor. Kendisinin kıyafet kültürü olmadığı için yalnız alışveriş yapmaktan hiç hoşlanmadığını alışveriş yapmaya giderken yanında mutlaka eşinin olduğunu alış veriş anında modayı ve trendleri takip etmediğini ekonomik kıyafetleri abartıya kaçmadan aldığını kıyafet seçimlerinde genelde insanlar tarafından çok tercih edilen renkleri ve bol kesim kıyafetleri tercih ettiğini tercih ettiği kıyafetlerde mesleki sakıncaları olduğu için aksesuar tercih etmediğini sözlerine ekliyor. 

HAYVAN SEVGİSİ

Bilal kartal çevresine her zaman hayvanları sevmeyen insanları da sevmez kelimelerini söylediğini belirtiyor. Kendisi önceleri bahçeli evde yaşarken alman kurdu beslediğini ancak apartman dairesinde yaşamaya başladığında ise fino cinsi köpek, akvaryum içerisinde balık, kafeste muhabbet kuşu papağan mini havuzda su kaplumbağası ve ördek ve civciv beslediğini hayvanları çok sevdiğini bu nedenle hayatının her anında hayvanlarla içli dışlı olduğunu sözlerine ekliyor. 

SON SÖZ

Bilal Kartal insanların hiçbir zaman mükemmellik seviyesine çıkamayacağını bu nedenle mükemmel olmak için değil insan olmak için yaşamaları gerektiğini insan olarak yaşama gayreti içerisinde olan kişilerin güzel ahlaka sahip olacaklarını güzel ahlaka sahip olan kişilerin her zaman mutlu ve huzuru hayat sürdüklerini dile getiriyor. İnsanların devamlı ilim bilim ve edep öğrenmeleri gerektiğini her zaman iyilik yapmalarını ve iyi insanlarla arkadaşlık kurmalarını suçtan ve suç işleyen insanlardan uzak durmalarını her zaman yasalara saygılı kanunlara uyarak yaşamalarını tavsiye ediyor.

Bu reportaj ayrıca Dünya basın konseyinin üyesi de olan Rus asıllı gazeteci Yazar Tatiana VOLKOVA tarafından şirketimizin Kurucusu ve halen Genel Müdürlük görevini yürüten Özel Dedektif Bilal KARTAL ile yapılmıştır. 

Bilal KARTAL Kimdir? o içimizden birisidir.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik AŞ.

WHATSAPP
ile iletişime geç