HİZMETLERİMİZ

Patent Hırsızlığı Araştırma Hizmeti

Patent Hırsızlığı 

Çevremize baktığımızda binlerce markadan milyonlarca ürün görebiliriz. Bunlardan birçoğu patentli ürünlerdir. Yöneticiler ve çalışanlar yeni bir ürün keşfettiklerinde, hemen gerekli kurumlara başvurarak ürünlerinin patentini alırlar. Çünkü ürünün bundan sonraki kullanımından ve üretiminden yalnızca kendileri sorumlu olmak isterler. Patentli ürünler izinsiz hiçbir şekilde kopyalanamaz ve satışa çıkarılamaz. Fakat kolay yollardan para kazanmak isteyen kişiler, patentli ürünleri kopyalayarak satışa çıkarmaktadır. Yani korsan kitap basımındaki yolsuzluk aynen geçerlidir. Ürünler daha alt kalitede yapılır ve büyük markaların amblemleri basılır. Müşterilerin büyük markalara olan güvenini kendi yararlarına kullanarak bundan kazanç elde ederler. Burada çok ilginç bir dinamik vardır. Büyük firmalara asıl zarar veren de bu ince ayrıntıdır. İnsanlar büyük marka logosunu gördükleri sahte ürünü alırlar. Memnun kalmadıklarında markadan şikâyet ederler. Böylelikle patent sahibi markanın adı lekelenir ve satışlarında azalma olur. Yani sahte ürünlerin piyasada bulunması, büyük markaların satışları için tehdit unsurları barındırır. Büyük markaların kendilerine dava açmasını engellemek ya da aksi delil oluşturmak için sahte mal üreticileri de çeşitli önlemler alır. Logonun belli kısımlarının değiştirilmesi ya da yazının harflerinden bazılarının yerlerinin değiştirilmesi bunlardan bazılarıdır. Herhangi bir dava ile karşılaştıklarında, ürettikleri ürünün logosunun farklı olduğunu ileri sürerek, kendilerini temize çıkarmaya çalışabilirler.

İzmir Dedektiflik Hizmetleri patentli ürün sahteciliğinde de gereken tüm araştırmaları yapmaktadır. Haksız kazanç sağlayanların bulunması, ve gerekli cezayı alması için çalışmalar yapmayı sürdürmektedir. Bu yönde gelen taleplerle, markaların ismini kötüye kullanan kişilerin tespit edilmesi ve ortadan kaldırılması konusunda başarılı işlere imza atmaktadır. Sahte ürünlerin üretim yerini ve tezgâhlara ne şekilde getirildiğini, araştırıp rapor halinde size sunar, ve gerektiğinde bunlar mahkemede delil olarak kullanılır. Bu nedenle İzmir Dedektiflik Hizmetleri, büyük markaların tümünün güvenini kazanmıştır. Patentli ve Marka tescilli ürünlerinizin piyasadaki sahteleri, sahte üretim tesisleri, sahte olduğu tespit edilen ürünlerin üretildiği, depolandığı, saklandığı ve pazarlandığı yerlerin tespiti yapılarak, sonucu müşterimize en seri bir şekilde rapor halinde sunuyoruz.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.


Yorumlar

Yorum Yapabilirsiniz

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç