HİZMETLERİMİZ

Marka Sahteciliği Ve İhlali Araştırma Hizmeti

Marka Sahteciliği ve İhlali Araştırması

Marka İhlali (Trademark Infringement) ve Marka Sahteciliği (Brand Counterfeiting) tüm Dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de devlet yöneticileri ile türetim yapan ticari kuruluşların sorunu haline gelmiştir. Markalaşma ülkemizde ve tüm dünya ülkelerinde ki firmaların, üretmiş oldukları ürünlerin ve hizmetlerin tanıtılması, yayılması gibi doğru pazarlama için gittikleri bir uygulama şeklidir. Eğer oluşturulan marka dünyan genelinde ilgi ve beğeni görürse bu ilgiden faydalanmak isteyen kötü niyetli marka taklitçisi kişiler tarafından marka sahteciliği yapılarak, marka taklit edilir. Bir firmanın ürününün kendine özgü şeklini ve firmanın diğer rakip firmalar arasında ki kalitesini ve değerini gösteren etken markadır. Marka tescili ise üretim yapan bir firmanın ortaya çıkardığı ürünün ya da fikrin diğer firmalarca üretilen fikirlerden ya da ürünlerden ayrılmasını sağlamak için yaptıkları bir sahiplenilen haktır.

Marka dediğimiz zaman ürünün ya da projenin biçimini, boyutlarını, fontlarını, renklerini, sloganlarını, ambalajlarını ve bunun gibi baskı sistemleri ile veya elektronik ortamda makineler ile basılıp kopyalanarak çoğaltılabilen, kaşe, matbaa, serigrafi gibi yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü simgeyi ve işaretleri kapsamış oluruz. Dünya çapında tanınmış firmaların markaları bu popülaritelerinden ve tanıtım güçlerinden dolayı sık sık taklit edilirler. Marka sahteciliği (Brand Counterfeiting)yapan kimseler bu işi kanunlara uygun olmayan bir biçimde gerçekleştirirler ve hem marka sahiplerine ciddi miktarda maddi zararlara hem de satın alan insanların sağlığına ciddi miktarda zararlara neden olurlar. Bu sebeplerden dolayı marka sahipleri markalarını korumak için marka taklitçileriyle büyük bir mücadele içindedirler. Firmalar taklit edilen markalarının taklit üretimin yapıldığı atölyelere, taklitçi firmanın toptancılarına, depo ve satıldıkları yere kadar araştırmasını sürdürürler. Marka sahteciliği ve marka taklitçiliği yapan dünya üzerinde birçok firma bulunmaktadır. Bu taklitçi firmalar ürünlerini kanunlara aykırı ve izinsiz olarak ürettikleri için asıl marka sahipleri tarafından açılan davalar sonucu yok olmaya doğru gitmektedirler. Bu şekilde pek çok firmanın marka sahteciliği ve marka taklidi üretim yapmasından dolayı başları derde girerek, iflasa doğru gitmiş ve üretimleri son bulmuştur.

Marka Taklidi ve Marka Sahteciliği Yapan Her Firmanın Sonu İflastır

Dünya genelinde marka taklidi ve marka sahteciliğinin önüne geçmek için pek çok kanunlar çıkartılmıştır. Özellikle gelişmiş dünya ülkeleri ve hükümetleri, marka sahibi firmanın marka sahteciliği yapan firmaya karşı verdiği mücadelede marka sahiplerinin arkasında durarak markaların korunması yönünde kanunların çıkartılmasını sağlamışlardır. Marka taklidi ve marka sahteciliğini engellemeye yönelik çıkarılan kanunlar ile markayı izinsiz, haksız ve yasalara aykırı olarak kullanmakta olan marka taklidi ve marka sahteciliği yapan firmaların ciddi miktarda para cezaları ya da hapis cezaları aldıklarını görmekteyiz.

İzmir Dedektiflik A.Ş. Olarak Marka Taklidi ve Marka Sahteciliğine Karşı Hizmetlerimiz Nelerdir?

İzmir Dedektiflik A.Ş. 25 yıllık tecrübesi bugüne kadar 550 dünya devi firmaya hukuksal işlerini sürdürmek üzere avukatlarıyla beraber markalarını izinsiz ve haksız olarak kullan kişi ve kişilerin bulunması için mücadele vererek, markaların korunması sürecine katkı da bulunmuştur. Firmamız başlattığı marka sahteciliği araştırması ve takibi ile marka taklidi ve marka sahteciliği yapan firmanın üretim, toptancı, depo, satış işlemini yaptıkları yere kadar adreslerini tespit ederek yasal sürecin başlamasını sağlar ve marka sahiplerine bu konuda destek olur. Eğer ki siz de markanızın ya da isminizin taklit edildiğini ya da sahteciliğinin yapıldığına dair herhangi bir duyum aldıysanız, yasal sürecin başlatılması için takip talebi oluşturarak bize ulaştırabilirsiniz. Talebinize karşılık profesyonel ekimiz tarafından sizlere 7 gün 24 saat destek verilecektir. Firmamıza 444 7 635 numaralı kurumsal müşteri danışma hattımızı arayabilirsiniz.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.


Yorumlar

Yorum Yapabilirsiniz

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç