Boşanma Bilgileri

Boşanma Davalarında Delillerin Önemi

Boşanma Davalarında Delillerin Önemi

Boşanma davaları günümüzün en çok görülen davalarından birisi olmaya devam ediyor. İşte bu durumdan hareket edildiği zaman Türk Medeni Kanununa göre olayı kesinlikle değerlendirmemiz her yönden önemli bir konuyu teşkil etmektedir. Nitekim boşanma davasına ilişkin olarak TMK, boşanma öncesinde boşanmaya gerekçe olarak birtakım maddeler sıralamış ve bunların gerçekleşmesi durumunda boşanma davalarında delillerin önemi düşüncesinden hareketle boşanmayı haklı bir gerekçeye dayandırmıştır.

Türk Medeni Kanununa Göre Boşanma

TMK (Türk Medeni Kanunu) eşlerin birbirinden boşanması ve evlilik birliğinin sona ermesi için birtakım maddeleri sıralamış ve bunların gerçekleşmesi durumunda boşanma davası açılabilmesi ehliyeti vermiştir. İşte bu maddeler:

  • Ortak yaşanılan konutun 6 ay süreyle terk edilmesi

  • Eşlerden birisinin akıl sağlığını kaybetmesi

  • Evlilik birliğinin temelinden sarsılması

  • Zina 

  • Ortak yaşamın çekilmez hale gelmesi ve şiddetli geçimsizlik olarak sıralanmıştır.

İşte bu maddeler ışığında boşanmaya gerekçe kabul edilecek bu durumlar mahkeme tarafından somut deliller olarak kabul edilmektedir.

Boşanma Öncesi Delil Toplama

Bu durum boşanma davalarında delillerin önemi konusunu bir kere daha gündeme getirmiş durumdadır. İşte bu durumdan hareket edildiği zaman boşanmanın gerçekleşmesi için mutlaka delillerin, somut delillerin mahkemeye sunulması gerekmektedir. Eğer mahkemeye sunacağınız somut deliller yoksa boşanma davasının düşmesi veya ertelenmesi durumuyla karşılaşacaksınız. İşte bu durumla karşı karşıya kalmamak adına Türkiye'nin ilk özel dedektiflik şirketinin boşanma öncesi delil toplama hizmetlerinden yararlanmanız gerekmektedir. Böylelikle boşanmanıza haklı bir dayanak bularak uzman dedektifler ışığında en iyi şekilde hizmetleri elde etmeniz mümkün hale gelecektir. Bütün bu nitelikler ışığında gerçekten de boşanma öncesi delil toplama süreçlerinin gerçekleşmesi her anlamda olanaklı hale gelen yaklaşım tarzı olarak kesinlikle görülmesi gereken bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. 

İzmir Dedektiflik Şirketinin Hizmetleri

İzmir Dedektiflik AŞ olarak boşanma öncesi delil toplama süreçlerine ilişkin olarak mahkemenin istediği somut delillere dayanarak hizmetler verilmektedir. İşte bu anlayışla hareket edilerek boşanma davalarında delillerin önemi son derece önemli bir konudur. İşte bu durumdan hareket edildiği zaman her yönden sizlerin de uzman dedektif görevlendirerek bu konuya yönelik olarak her açıdan son derece önemli bir yaklaşımla hareket edilmeye devam edildiğini dikkate almamız gerekmektedir. Bilal Kartal tarafından 1995 yılında kurulan dedektiflik şirketi her yönden ülkemizin ilk özel dedektiflik bürosu olarak çalışmalarına büyük bir hızla devam etmektedir.

Sadece Bir Haftada Somut Deliller

Mahkeme heyetinin somut delillerine ilişkin olarak sadece bir haftalık titiz ve ivedi araştırmalar neticesinde sizlerin de boşanmanıza yönelik bilgi, belge ve bulgulara her yönden ulaşmanız mümkün hale gelecektir. Bu noktalar ışığında her anlamda kaliteli ve de eşsiz yaklaşımlara dayanarak çalışmalar sunulmaktadır. Bütün bu çalışmalar ışığında gerçekten de önde gelen yeniliklere dayanarak sadece bir haftalık kısa bir süre zarfında sizlerin de net sonuçları elde etmesi mümkün olacaktır.

444 7 635 Danışma Hattı

Tamamen ücretsiz bir şekilde 7/24 arama imkanı sunan danışma hattını arayarak sizlerin de boşanma öncesi delil toplama konusuna ilişkin olarak ayrıntılı bir şekilde bilgi almanız her açıdan olanaklı hale gelecektir. Tüm bu özelliklere dayanarak gerçekten de önemli bir yaklaşım tarzı olarak dikkat çeken özellik olmaya devam eder. İşte tüm bu özelliklere dayanarak her anlamda boşanmaya delil toplama sürecine yönelik olarak kapsamlı bir şekilde bilgilere yer verildiğini kesinlikle dile getirmemiz gerekmektedir. Böylelikle sizler de her zaman ayrıntılı bir şekilde boşanma öncesi delil toplama işlemini bulacaksınız.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç