Boşanma Bilgileri

Mahkemede Aldatıldığımı Nasıl İspatlarım?

Mahkemede Aldatıldığımı Nasıl İspatlarım?

Günümüzde evlenme kararı alarak evlenen birçok çift çeşitli nedenlerden dolayı evlilik birliğini sürdürememekte ve bununla beraber boşanma yoluna gitmektedir. Her geçen gün boşanma davalarına bir yenisi eklenirken, dünya üzerinde yapılan araştırma sonuçlarının doğurmuş olduğu istatistikler, boşanma davalarının çoğunluğunun aldatılma vakaları yüzünden açıldığını göstermektedir. Ancak mahkemede aldatmayı ispatlamak ise oldukça zordur. Mahkemede aldatıldığımı nasıl ispatlarım(How can I prove that I have been deceived in court) konusunu merak edenler için şunu söyleyebiliriz. Aldatmayı ispatlamak için mutlaka mahkemeye elle tutulur ve gözle görülür somut deliller sunulması gerekmektedir. Aksi durumlarda aldatılan kişi, bu eylemi kanıtlayamayacağı için istediği sonucu alamamaktadır.

Aldatmanın İspatının Önemi

Aldatma (zina) eylemi, toplum tarafından hoş görülmeyen ve toplum ahlakını bozan bir eylemdir. Birçok kişi aile kurumu içerisinde yaşadığı çeşitli nedenlerden ötürü eşlerini aldatma yoluna gitmektedir. Bu durumun ispat edilmesi ise oldukça zordur. Zira aldatma eylemini gerçekleştiren kişi, büyük bir gizlilikle bu işi gerçekleştirmektedir ve ortaya çıkmaması için oldukça titiz bir şekilde bu işi sürdürmektedir. Bazen insanlar, eşlerinin kendilerini aldattığından şüphe duyabilmektedir. Aldatma eylemini gerçekleştiren kişi genelde normal olan davranışlarının ve tutumlarının aksine farklı şekilde davranmaya başlamaktadır.

Ancak aldatma eylemi gizli bir şekilde gerçekleştirildiği için boşanma davası açmak isteyen kişiler mahkemede aldatıldığımı nasıl ispatlarım sorusunu gündeme getirmektedir. Bu konuda günümüzde birçok özel dedektiflik firması, eş takibi ya da sadakat araştırması adı altında araştırma ve delil toplama hizmeti vermektedir. Bu hizmetlerden faydalanarak elde ettiğiniz delilleri mahkemede lehinize kullanabilmektesiniz.

Aldatma Eylemindeki Somut Deliller Nasıl Elde Edilir?

Günümüzde eşini aldatmak isteyen kişiler için birçok farklı yöntem yer almaktadır. Bunların en başında ise internet gelmektedir. İnternet üzerinde yer alan sohbet, arkadaşlık ve sosyal medya siteleri üzerinden bir kişi rahatlıkla eşini aldatabilmektedir. Yeni bulduğu biri ile iletişime geçen kişi, bir süre sonra yüz yüze görüşerek ve cinsel ilişkiye girerek bu eylemini devam ettirmektedir. Ancak sadece değişen tavır ve davranışlar mahkemede aldatıldığımı nasıl ispatlarım sorusuna yanıt olarak yeterli değildir. Eşini aldatan bir bireyin yakalanmak istememesi oldukça normal bir durumdur. Bu nedenle tutum ve davranışlarında son derece dikkatli davranarak ortada herhangi bir kanıt bırakmamakta; bununla beraber de gayrimeşru ilişkisini büyük bir gizlilik içerisinde sürdürmektedir.

Durum böyle olunca da aldatılan kişi, eşinin aldatma eylemini kanıtlaması oldukça zor bir hal almaktadır. Bu yüzden ülkemiz çapında faaliyet göstermekte olan özel dedektiflik firmaları hizmetlerinden faydalanmak gerekmektedir. Özel dedektiflik firmasından alınacak bir eş takibi hizmeti ile rahatlıkla aldatma eylemi ispatlanabilmektedir.

Eş Takibi ile Aldatmayı İspat Etmek

Özel dedektiflik firmaları, son derece titiz bir araştırma gerçekleştirerek aldatma eylemini ortaya çıkarabilmektedir. Eşinin kendisini aldattığını ispat etmek isteyen kişilerin günümüzde tek başlarına eş takibi işlemini gerçekleştirmeleri oldukça riskli ve zordur. Bu nedenle profesyonel ve uzman görevlilerin yer aldığı ekipleri ile özel dedektiflik firmalar eş takibi işlemini üstlenmektedir. Burada yine aldatıldığını ispatlamak isteyen kişilerin, eşi hakkında vereceği beyanlar doğrultusunda daha hızlı ve daha başarılı bir şekilde deliller elde edilmektedir. Özel dedektiflik hizmetlerinden eş takibi hizmetinden faydalanmak isteyen kişilerin vermiş olduğu beyanlar sonrasında araştırma ekipleri, aldatma olayının detaylarını incelemeye ve eş takibi işlemine başlamaktadır. Genellikle kısa bir süre içerisinde de sonuca varılmaktadır.

Özel Dedektiflik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mahkemede aldatıldığımı nasıl ispatlarım(How can I prove that I have been deceived in court) sorusu doğrultusunda hareket ederek özel dedektiflik firmasından eş takibi almak isteyen kişiler öncelikle doğru bir araştırma yapmalıdır. Çünkü günümüzde dedektiflik sıfatını kullanan kişi veya kişiler, insanların bu umutlarından faydalanarak maddi ve manevi açıdan sömürücülük yapabilmektedir. Günümüzde dedektiflik kisvesi altında hizmet verdiğini iddia eden birçok kişi veya kişi dolandırıcılık yaparak insanları dolandırmaktadır. Bunun yanı sıra amatör olarak bu işi yaptığını savunan kişiler de olumlu sonuçlar ortaya çıkartamamaktadır. Bu nedenler göz önüne alındığında ise eş takibi yaptırmak isteyen kişilerin son derece dikkatli bir şekilde ve bu işi profesyonelce yerine getiren kişiler tarafından hizmet almalıdır.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

izmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

WHATSAPP
ile iletişime geç